PANJUR SİSTEMLERİ

Sivas Akay Panjur Sistemleri ( Panjur Sistemleri )
” Sivas’ ta cam balkon konusunda birçok ilke imza atarak Kalite ve Estetiğin bir arada olduğu, Profesyonel bakış açısı ve ürün kalitesiyle Sivas’ta nadir firmalardan biri haline gelen Akay Cam Balkon’ da  kalite standartları çerçevesinde üretim ve montaj yapılmaktadır.” Sivas Akay Panjur Sistemleri
.
.
.
.
PANJUR SİSTEMLERİ

Panjur sadece dıştan görünmeye karşı koruma, ışık koruması ve ısı yalıtımı sağlamakla kalmaz, dışarıdan gelen gürültünün süzülmesine de yardımcı olur. Panjur sistemlerini seçmek için başka bir önemli neden özellikle sıcak yaz günlerinde ısıya ve ışığa karşı koruma sağlıyor olmasıdır. Panjurlar kapatıldığında, içeri güneş girmesi önlenir ve yaşam alanının serin kalması sağlanır. Kapalı panjurlar akşamları da evin içinde kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.

Kapalı panjurlarda, panjurla pencere arasındaki hava boşluğu ısı yalıtımı sağlar. Isı yalıtımı ayrıca kutuya entegre edilmiş yalıtım elemanları tarafından sağlanır. Yapılan araştırmada ısı kayıplarının %25’e kadar azaltılabildiği görülmüştür. Panjur Sistemlerinde,  sıkı hesaplama esasları baz alınarak ısı yalıtımı için en güncel koşullar yerine getirilmiştir. Bu sayede ısınma ve enerji maliyetleri düşmekte ve çevre korumaya da katkı sağlanmaktadır.

Şehir içinde veya dışında, suç oranın arttığı günümüzde, insanın evinde kendini güvende hissetmesi çok önemlidir. Hırsızlara ekstra zorluk oluşturduğu için kapalı panjurların hırsızlığa karşı daha iyi bir koruma sağladığı ispat edilmiştir.

Panjuru istediğiniz gibi ayarlayarak, mobilya ve zemini solmaya karşı koruyabilir, rahatsız olmadan televizyon izleyebilir veya bilgisayarınızda çalışabilirsiniz. Dıştan görünmeye karşı koruma olarak Panjur sistemi, huzurlu bir ev ortamı sağlar ve rahatsız edici bakışları önler. Sivas Akay Panjur Sistemleri

Panjur montajı yapılmadan önce ustanın ölçüyü iyi alması gerekir. Ölçünün ve yer etüdünün iyi hesaplanmadığı zaman sistemde arıza olabilmektedir. Bunun yanı sıra açılma ve kapanması zor olabilir. Yerine tam olmayan, düzgün bir plan çıkarmayan ustalar sizi yormaktan başka bir işe yaramaz.

Motorlu panjur montajı yapacak olan ustanın profesyonel olması bu yüzden önemlidir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir başkası da ürün yerleştirilmesi yapılırken elektrik tesisatı kontrol edilmelidir. Düzgün ve standartlara uygun bir şekilde ürün bazında çevrilmelidir.

Elektrik tesisatı düzgün olmadığında elektrik sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Hal böyle olduğu zaman da ürününüz düzgün bir çalışma sergilemez. Motorlu panjur montajı bu şekilde olduğunda ürününüzün ömrü kısa olur.

Firmamız bu alanda uzman olana profesyonel bir ekip ile çalışmaktadır. İşini bilen nitelikli kişilerle çalıştığınızda montajınız da nitelikli olur. Firmamız yukarda bahsedilen sorunların hiçbiri ile karşılaşmanıza asla izin vermemektedir. Bunu da yıllarımızı bu işe vermenin getirdiği profesyonellik ile sağlamaktayız.

You may also like...